Strieborné prstene

Strieborný prsteň

Strieborné prstene sú vo vzťahu k prsteňom v podobnom postavení, ako sú samotné prstene vo vzťahu k šperkom: patria medzi najvyhľadávanejšie a najobľúbenejšie. Hlavným dôvodom je to, že strieborné prstene v sebe spájajú viaceré výhody, ktoré ocenia nielen dámy.

  • Sú finančne dostupné, ale nepôsobia lacno a ani nie sú najlacnejšie.
  • Zachovávajú si svoju hodnotu. V prípade najväčšej núdze sa dajú využiť na preklenutie najhorších chvíľ - strieborné šperky záložňa neodmietne.
  • Striebro ako materiál je dostatočne pružný na tvarovanie a vytváranie umeleckých detailov.

Strieborné prstene bývajú často potiahnuté rôznymi kovmi. Bežne sa môžeme stretnúť s pozlátenými, či ródiovanými striebornými prsteňmi. Výnimkou nie sú ani prstene potiahnuté ruténiom. Tieto pokovania majú za cieľ dodať šperku ten správny odlesk, či farbu.

Ak ste rozhodnutí, že Váš prsteň by mal byť vyrobený zo striebra, mali by ste si ešte ujasniť, aký druh prsteňa hľadáte. Existujú tisíce rôznych dizajnov, treba si však vybrať, či Vás osloví jednoduchý jemný strieborný prstienok, alebo dávate prednosť masívnemu šperku. Rovnako tak by ste si mali vybrať, či Vás potešia prstene čisté, alebo naopak, bohato obsypané krištálmi. V tom prípade jednoznačne odporúčame vybrať prstene so Swarovski krištálmi, alebo s krištálmi Cubic Zirconia.

Strieborný prsteň


Aj keď patria strieborné prstene medzi drahšie šperky, existuje spôsob, ako ušetriť. V dnešnej dobe sa najviac oplatí kupovať šperky cez internet. Stačí si len zistiť, akú máte veľkosť a objednať si ho. Ceny bývajú výhodnejšie, pretože online obchody šetria svoje náklady na zamestnancoch aj na prevádzke samotného obchodu - neplatia nájomné priestorov a ani s tým súvisiace náklady. Doprava nebýva drahá, zvyčajne to je prijateľná cena. Váš strieborný prsteň bude doma do pár dní, niekde dokonca do 24 hodín. Určite sa oplatí počkať ako v obchode zaplatiť oveľa vyššiu cenu.